• Slávik Slovenska

•      Dňa 23. novembra 2023 sa konalo školské kolo celoslovenskej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii ľudovej piesne Slávik Slovenska 2024. Umiestnenie žiakov:

1. kategória: 2. miesto – N. Nábelková /1.trieda/, 3. miesto – D. Chovancová /2.trieda/,

2. kategória: 1. miesto – T. Repková /5.trieda/, 2. miesto – L. A. Miščiková /5.trieda/, 3. miesto – K. A. Lappin                                                                                                                                                                     /4. trieda/

3. kategória: 1. miesto – A. Jurštáková /9. trieda/, 2. miesto – A. Slesková /9.trieda/, 3. miesto – M. Vraníková                                                                                                                                                                       /8.trieda/

Účinkujúcim srdečne blahoželáme. Víťazky 2. a 3. kategórie budú reprezentovať našu školu aj v okresnom kole. Všetkým prajeme, aby im spev prinášal šťastie a radosť.

• Imatrikulácia prvákov

•     V pondelok 20.novembra 2023 sa konala Imatrikulácia prvákov - slávnostné privítanie prváčikov medzi žiakov našej školy. Deviataci si v rozprávkovom duchu pripravili pre najmenších spolužiakov veľa zaujímavých súťaží a hier, v ktorých museli predviesť svoju múdrosť, šikovnosť a obratnosť. Po krátkom programe, ktorý si nacvičili s triednou pani učiteľkou a sľube prvákov ich pani riaditeľka školy pasovala za žiakov našej školy. Všetkým prváčikom želáme veľa zdravia a úspechov v škole!

• Katarínska zábava

• Milí rodičia,

Rodičovské združenie pri ZŠ a MŠ Záriečie Vás ešte raz srdečne pozýva na

Katarínsku zábavu, ktorá sa koná

už túto sobotu 25. novembra 2023 v kultúrnom dome v Mestečku od 19.00 hod.

Boli Vám domov zaslané po dve vstupenky. Ak ste ešte nevrátili vstupenky alebo nezaslali peniaze, prosíme Vás, keby ste tak urobili do zajtra buď cez Vaše deti alebo osobne na rodičovskom združení.

Ak sa zábavy neplánuteje zúčastniť, našu školu môžte podporiť aj len zakúpením vstupenky.

Zúčastnení sa môžu tešiť na dobrú živú hudbu aj DJ-a v podaní Muzikantského dua Minimax, výber alkoholických i nealkoholických nápojov, domáce klobásy a bohatú tombolu.

Čaká na Vás takmer 100 rôznych cien. Vyhrať môžte hodnotné poukážky, napríklad 500 EUR od firmy Nario, 100 EUR od salónu Lekay, 50 EUR od reštaurácie Antunovič, rodinné fotenie od Sylvie Duháčkovej, pánske košele britskej značky Guide London, telefón Xiomi Redmi A2, Medové zážitky pre 4 osoby, 5 kg balenia hovädzieho mäsa, rôzne darčekové koše a balíčky a praktické predmety ako napríklad ručný vysávač Kärcher, hliníkové rebríky alebo čistiace prostriedky.

Vítaná je široká verejnosť.

Celý výťažok z tohto podujatia bude venovaný škole, a teda našim deťom. Veríme, že sa zídeme v hojnom počte a dobre sa spolu zabavíme.

Teší sa na Vás Vaše rodičovské združenie!

• Vybíjaná

•        Dňa 15. novembra 2023 sa konalo v Púchove druhé predkolo vo vybíjanej žiačok. Naše dievčatá sa  stretli so žiačkami ZŠ Lysá pod Makytou, ZŠ Slovanská Púchov a ZŠ Mládežnícka Púchov. Skončili na 2. mieste a postupujú do okresného kola. Dievčatám držíme palce a želáme veľa úspechov vo februári v okresnom kole.

• Jesenné tvorenie

•       Na jeseň je všade okolo nás veľa krásne sfarbených listov. Žiaci v ŠKD zapojili svoju fantáziu a šikovné ruky a vytvorili si pôvabné jesenné výtvory a ozdoby.

• Šarkaniáda

•        Neodmysliteľnou súčasťou jesene je aj púšťanie šarkanov. Príjemné jesenné počasie a jesenný vetrík využili naši prváci a druháci na šarkaniádu. Žiaci si s veľkou radosťou zašportovali na čerstvom vzduchu a rôznofarebné šarkany krásne ozdobili oblohu v okolí školy.

• Náramky priateľstva

•       V školskom klube si dievčatá trénovali svoju trpezlivosť a zručnosti pri výrobe náramkov priateľstva. Veľmi ich to bavilo a vytvorili si krásne ozdoby.

• Dni vedy a techniky

•      V utorok 07.11.2023 sa naši žiaci 7. triedy zúčastnili Dní vedy a techniky na Fakulte priemyselných technológií v Púchove: spoznali rôzne pokusy, vyskúšali si figurálnu kresbu podľa predlohy a vypočuli si prednášku na tému "Kultúrne dedičstvo" o reštaurovaní obrazov.

• Činnosť v ŠKD2

•      Žiaci 2. a 3. triedy v ŠKD2 vyrábali minikošíčky. Na ich výrobu potrebovali rolky z toaletného papiera, priadzu, kúsky látky, lepiacu pištoľ a veľkú dávku životnej zručnosti - trpezlivosti. Deti to veľmi bavilo, sú šikovné a preto  sa im všetky košíčky krásne vydarili.

• Výzva Zelenej školy: "Viac lásky, menej plastu"

•      Pri príležitosti Sviatku všetkých svätých si naši žiaci zaspomínali na svojich blízkych zosnulých prostredníctvom prírodných vencov, ktoré vytvárali len zo živých alebo vysušených rastlín bez obalov a stúh na hodinách pracovného vyučovania a techniky. Na ich viazanie používali prírodný špagát.

Touto aktivitou sme sa ako škola zapojili do výzvy "Viac lásky, menej plastu" a vyhrali sme odpustenie registračného poplatku na prihlásenie sa do programu Zelená škola pre budúci školský rok 2024/2025.

• Futbal - žiačky

•       Dňa 27.10.2023 sa v CVČ Púchov konalo okresné kolo Školského pohára SFZ žiačok ZŠ. Naše žiačky: Broňka Katreňáková /5. tr./, Alžbetka Mikasová /5. tr./, Larka Alexandra Miščíková /5. tr./, Saška Javorková /6. tr./, Anetka Pšenková /6. tr./ a Terezka Repková /6. r./ veľmi pekne hrali a obsadili krásne 2. miesto. Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa chuti a úspechov v ďalších súťažiach.