• Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
          • Veselý odpadový materiál

18. 4. 2024

V súčasnej dobe rastú požiadavky na separovanie a recyklovanie odpadu. Odpadový materiál sa dá využiť rôznym spôsobom. Pracujú s ním žiaci aj na hodinách techniky, aj na krúžku Mladí majstri.

Zvyšky drôtu najskôr skrášlili korálikmi, potom ho vytvarovali do konkrétnej podoby. Aj z obyčajnej drevenej dosky vyrezali podľa šablóny zajace, ktoré spestrili farbami, čím vytvorili krásne veľkonočné ozdoby.

• Výchovný koncert

17. 4. 2024

Vo štvrtok 11. apríla 2024 žiaci 1.-9. triedy absolvovali hudobno-vzdelávací koncert LABYRINT zameraný na viaceré negatívne stránky života a nástrahy, s ktorými sa žiaci stretávajú. Prostredníctvom pesničiek, hovoreného slova a interaktívnych obrázkov interpreti poukazovali na rôzne formy násilného správania a intolerancie, ako sú rasizmus, šikanovanie a kyberšikana, pozitíva aj negatíva internetu a chatovania, internetovú bezpečnosť a zoznamky, dezinformácie, sociálne siete, závislosti na automatoch, počítačoch a mobilných telefńoch, fajčení, žuvacom tabaku, alkohole a iných omamných látkach.

• Vybíjaná - regionálne kolo

14. 4. 2024

V piatok 12. apríla 2024 sa naše žiačky z 5. - 7. triedy zúčastnili regionálneho kola vo vybíjanej. S veľkou chuťou a nadšením bojovali o každú jednu loptu a v silnej konkurencií skončili na krásnom 2. mieste za prvou ZŠ Slov. partizánov z Považskej Bystrice a pred treťou ZŠ s MŠ Košeca. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za nádhernú reprezentáciu školy.

• Marec - mesiac knihy

9. 4. 2024

Už dlhé roky považujeme marec za mesiac kníh. Táto tradícia je na Slovensku už od roku 1955, keď sa ministerstvo kultúry a Zväz československých spisovateľov rozhodli podporiť záujem o knihy a vyhlásili marec za mesiac kníh na počesť ľudového básnika Mateja Hrebendu, ktorý sa narodil aj zomrel v marci.

• Geografická olympiáda - okresné kolo

7. 4. 2024

Dňa 12. marca 2024 sa uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády v Púchove. Našu školu na ňom reprezentovali a stali sa úspešnými riešiteľmi: Nela Mariničová zo 7.triedy /8. miesto/, Jakub Baláž z 9.triedy /11. miesto/ a Matúš Ofúkaný zo 6. triedy /14. miesto/.

Úspešným riešiteľom blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v ďalších ročníkoch.

Piatok 19. 4. 2024